تجارت در آذربایجان

تجارت در آذربایجان

جمهوری آذربایجان بزرگترین کشور حوزه قفقاز و پل ارتباطی بین اروپا و آسیای شمال غربی است که در کنار دریای خزر واقع شده است. این کشور از سال ۲۰۰۱ به عضویت شورای اروپا پذیرفته شده و جمعیت آن در حدود ۱۰ میلیون نفر می‌باشد. نحوه سرمایه‌گذاری و تجارت در آذربایجان از جمله موضوعاتی است که برای سرمایه‌گذاران ایرانی دارای اهمیت است. در این مطلب به تجارت در آذربایجان می‌پردازیم.

اقتصاد

جمهوری آذربایجان بعد از استقلال و برقراری آتش بس با رژیم ارمنستان برای ثبات بخشیدن به اوضاع اقتصادی خود با کمک صندوق بین‌المللی پول دو برنامهٔ اقتصادی را به اجرا درآورد و توانست میزان تورم را کاهش دهد، طوری که بنا به گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۰۸ میلادی برترین کشور از نظر اجرای برنامه‌های اصلاحات اقتصادی بین ۱۰ کشور محاسبه شده و در رتبه نخست قرار گرفت. جمهوری آذربایجان برای اینکه اقتصاد کشور را توسعه دهد، اصلاحات مختلفی از جمله: تدوین قانون جدید سرمایه‌گذاری، اصلاح سیستم بانکی،‌ تسهیل واردات و خصوصی‌سازی سازمان‌ها و بنگاه‌های دولتی را اعمال کرده است. این کشور از اقتصادی متنوع با بخش‌های کشاورزی، خدمات، معدن، گردشگری و تولیدات کارخانه‌ای برخوردار است.
نفت، گاز طبیعی، آهن، فلزات غیرآهنی، آلومینیم، آب معدنی، و سنگهای تزئینی از ذخایر طبیعی کشور آذربایجان بوده و این کشور یكی از امضاءكنندگان توافقنامه تعرفه وتجارت (گات) است و در حال بررسی پیوستن به سازمان تجارت جهانی است. همچنین توافقنامه‌هائی در زمینه آزاد سازی تجارت با سایركشورهای مستقل مشترك المنافع به امضاء رسیده است. از مهمترین محصولات صادراتی این کشور نفت و گاز، صنایع شیمیائی، تجهیزات نفتی، منسوجات، پنبه و واردات آن
ماشین آلات وقطعات آن،صنایع غذائی ومنسوجات است.

سرمایه گذاری در آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان مزیت‌هایی از جمله افتتاح حساب بانکی و اخذ اقامت برای موسس شرکت دارد و طی مراحلی که در ذیل مشروح است امکان پذیر می‌باشد:
مراحل ثبت شرکت:
• اخذ تائیدیه آدرس حقوقی شرکت از موجر
• تنظیم اساسنامه شرکت
• اقدام به ثبت شرکت و انجام مراحل سپرده گذاری سرمایه شرکت
• ثبت شرکت از طرف مرجع ذی صلاح و معرفی به اداره امور مالیاتی
• اخذ مهر شرکت
• اخذ معرفی نامه به یکی از بانک‌ها جهت افتتاح حساب

 

اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری را اینجا بخوانید.

 

فهرست سالیانه نمایشگاه‎های تجاری در باکو

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تجارت در آذربایجان با شماره های زیر تماس بگیرید:

شرکت اولدوزگشت شرق

دفتر تهران: ۶۶۸۹۰۶۸۹۰۲۱

تماس واتس آپ یا تلگرام: ۲۲۴۴۶۷۸۵۵۹۹۴+

 

اطلاعات بیشتر را در اینجا بخوانید