کشور آذربایجان در سال‌های اخیر تبدیل به مقصدی جذاب برای توریست‌ها شده است. در این مطلب سعی کرده‌ایم جاذبه‌های گردشگری آذربایجان را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

جاذبه‌های گردشگری باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و مهم‌ترین شهر این کشور است. مهم ترین جاذبه‌های گردشگری باکو عبارتند از: ایچری شهر، کاخ شروانشاهان، مرکز فرهنگی حیدرعلی‌اف، قلعه دختر، موزه فرش و خیابان نظامی اشاره کرد.

جاذبه‌های گردشگری شهر گنجه

شهر گنجه با جمعیت ۳۱۳۰۰۰ هزار نفر در شمال غربی آذربایجان واقع شده است. این شهر با نام نظامی گنجوی عجین شده است. از مهم ترین جاذبه های آن می توان به موزه باستان شناسی گنجه، حمام و حسینیه تاریخی گنجه، بافت قدیمی شهر گنجه، و دیوار تاریخی گنجه اشاره کرد.

 

جاذبه های گردشگری شهر قوبا

شهر قوبا از شهرهای تازه تاسیس آذربایجان است که قدمت آن به صد سال نمی رسد. از جمله جاذبه های گردشگری آن می توان به مناظر طبیعی سرسبز، روستای قرمز، کارگاه های فرش بافی، و موزه تاریخی شهر اشاره کرد.

 

جاذبه های گردشگری قبله

شهر قبله از شهرهای تاریخی آذربایجان است که در میان کوه های قفقاز قرار گرفته است. آثار تاریخی قبله شامل شهربازی قبله، مجموعه تفریحی توفان داغ، و مرکز باستان شناسی می باشد.

 

جاذبه های گردشگری شکی

شکی شهری نسبتا کوچک و کوهستانی بر دامنه های رشته کوه های قفقاز و نزدیک به مرز گرجستان قرار گرفته است. برخی از جاذبه های شکی عبارتند از: کاروانسرای یوخاری (بالا)، سرای خان شکی، و طبیعت بی نظیر آن.

 

برای رزرو تورهای آذربایجان با ما تماس بگیرید

تلفن: ۶۶۸۹۰۶۸۹۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *